Nachádzate sa tu

Domov

V Badíne predstavili posynodálnu apoštolskú exhortáciu Christus vivit

     V priestoroch Kňaského seminára sv. Františka Xaverského v Badíne v stredu 26. júna 2019 predstavili slovenský preklad posynodálnej apoštolskej exhortácie Svätého Otca Františka Christus vivit (Kristus žje). Na konferencii zazneli svedectvá priamych účastníkov synody - bratislavského arcibiskupa metropolita a predsedu KBS Mons. Stanislava Zvolenského a animátorky Viktórie Žolnovej. Dokument predstavili kňazi, ktorí sa venujú pastorácii mládeže - delegát za pastoráciu mládeže Saleziánov dona Bosca, riaditeľ festivalu Lumen a predseda DOMky don Ján Holubčík, správca Oravského centra mládeže a predseda o. z. VIAC Branislav Kožuch a bývalý riaditeľ Diecézneho centra mládeže Maják Andrej Darmo.
     Prítomným sa prihovorila aj Alžbeta Šuplatová, šéfredaktorka Spolku sv. Vojtcha, ktorý dokument vydal a žilinský biskup a predseda Rady pre mládež a univerzity KBS Mons. Tomáš Galis.
     PLNÉ ZNENIE prednášok je stiahnuť TU
     Exhortácia pozostáva z deviatich kapitol a obsahuje 299 článkov. Pápež František sa v nej zaoberá nasledovnými tematickými okruhmi: Čo hovorí o mladých Božie slovo; Ježiš Kristus, stále mladý; Mladí sú Božie „teraz“; Úžasná správa pre všetkých mladých; Cesty mladých; Mladí s koreňmi; Pastorácia mladých; Povolanie a Rozlišovanie. Dostupná je v obchodnej sieti Spolku svätého Vojtecha, v internetovom obchode eVojtech.sk i v ďalších kníhkupectvách. 
     V programe konferencie, ktorú zorganizovali Rada pre mládež a univerzity KBS a Kanet, n. o., boli aj tematické prednášky o jednej z kapitol exhortácie - o digitálnom prostredí, migrantoch a zneužívaní, spoločná diskusia, diskusné skupiny v malých skupinkách o pastorácii mladých a svätá omša. 

Prevzaté z TKKBS